Tulokset

TULOKSET 2020



SYYSMÖLLIT 17.8.2020

Tuomari Katja Vossi, liikkeenohjaaja Jeanette Wikman

AVO-LUOKKA

  1. Chesapeakelahdennoutaja Miklaus Arctika AIDA, Elina Koskinen AN, 266,5p.
  2. Kultainennoutaja Pepstep Candy Crasher SIIRI, Meeri Ginström AN, 263,5p.
  3. Bordercollie Gingerbell Xena XENA, Tarja Melakari, 209p.

ALO-LUOKKA

  1. Sileäkarvainen collie Cinnaberry's Jewel In the Crown AINO, Katja Honkasalo AN, 154,5p
  2. Chesapeakelahdennoutaja Miklaus Vinha ERNA, Elina Koskinen AN, 148,5p.
  3. Welsh Corgi Cardigan Geestland’s Rare Rhime HILLA, Anna Fälden, 132,5p.
  4. Kultainennoutaja Sarnell Northern Dream HESTIA, Hannele Kuoppala AN, 126,5p.
  5. Mittelspitz Mikälie Joku Pirre PIRRE, Anneli Niemi AN, 10,5p.
  6. Kultainennoutaja Häämörin Curvikas Kesäheila ELLI, Aurora Hietikko AN, 79p.

Kilpailun ulkopuolinen: Valkoinenpaimenkoira Kustom Karakes Rebel Rebel PII, Katja Silander, 166,5p.

Kuvat Jeanette Wikman 

Avoimen luokan kakkonen ja kolmonen
Alokasluokan ykkönen ja kolmonen



TOKOKOE 2.9.2020 (iltakoe)

Tuomari Ralf Björklund

Liikkeenohjaaja Jeanette Wikman

  • Kokeen yhteydessä Turun Seudun Kultaiset ry:n (TSK) mestaruuskilpailu

VOITTAJALUOKKA

  1. Kultainennoutaja Majik Accidental Hero ”Sacce”, Nina Haanpää, VOI3 201,5p - Luokan paras kultainennoutaja

AVOIN LUOKKA

  1. Novascotiannoutaja Small Fetcher Nokkela Nita “Hilde”, Heli Laaksonen, AVO1 278,5p
  2. Berninpaimenkoira Maroussia Violett Rose ”Irma”, Arma Sulkamo, AVO1 275,5p
  3. Chesapeakelahdennoutaja Miklaus Arctika ”Aida”, Elina Koskinen, AVO2 252,5p
  4. Kultainennoutaja Sarnell Heartbreaker “Hulda”, Titta Joutsiniemi, AVO3 217,5p  - Luokan paras kultainennoutaja

Kultainennoutaja Pepstep Candy Crasher "Siiri", Meeri Ginström, 191,5p

Beaucenpaimenkoira Kultahelmi Cinnamon ”Dille”, Sarianna Kari, 163,5p

ALO-LUOKKA

  1. Labradorinnoutaja Hypnos Tähkän Toivo ”Ruuti”, Renja Raittala, ALO1 191p KP
  2. Belgianpaimenkoira Flammeus Voitolla Yöhön ”Alpha”, Marjaana Myllylä, ALO1 177p
  3. Kultainennoutaja Joyful Tone's Arctic Whisper “Santtu”, Eeva Saario, ALO1 161p TK1 - TSK:n tokomestari 2020
  4. Englanninspringerspanieli Blacktan Sirius Knut Keep the Quill “Nuutti”, Nea Korelin, ALO1 161p
  5. Valkoinenpaimenkoira Kowhai Urouge Miyagi “Masi”, Katja Silander, ALO2 157p
  6. Kääpiösnautseri Black Drop Im Getting Gregarious Fellow “Risto-Reipas”, Susanna Lastula, ALO3 133,5p

Espanjanvesikoira Rockperros Runaround Sue “Hilla”, Milka Tauru, 97p

Kultainennoutaja Sarnell Nothern Dream “Hestia”, Hannele Kuoppala, 60p

Kuvat Seppo Virtanen

Voittajaluokan voittaja
Avoimen luokan ykkönen ja kakkonen
Alokasluokan palkitut