2016

TULOKSET 2016

AURAN NUUSKUT RY:N TOKOKOE 10.9.2016

TULOKSET


TUOMARI: Ralf Björklund
LIIKKEENOHJAAJA: Jeanette Wikman

ALO
1. isllam STJARNI - Tanja Kääriäinen, ALO1 179 p. TK1
2. mittel HURAUS HURRIKAANI - Heli Ollila, ALO1 169,5 p.
3. novnou CAYORA'S CHEERY WANTS A DUCK - Maija Mäkinen, ALO1 167 p.
4. kulnou SARNELL HEARTBREAKER - Titta Joutsiniemi, ALO1 161 p.
5. holpai KARE-SARAN AI'DIA - Johanna Rantanen, ALO2 145 p.
6. kulnou PEPSTEP STELLA SIRIUS - Seppo Virtanen, ALO3 122 p.
kääsna BLACK DROP LORELEI - Susanna Lastula, ALO- 97,5 p.
slapko RIIHISILLAN NASSE-SETÄ - Leena Liukkonen, ALO- 95 p.
mudi KILVAN RAUHA - Marita Lehtonen, ALO0 hylätty

AVO
1. kulnou GOLDENCOAT FEEL THE MAGIC - Milla Riihimäki, AVO1 264 p.  *Auran Nuuskujen kiertopalkinto Haukkulautanen 2016*
2. auspai NO FIELD'S GALWAY GIRL - Sanna Lassila, AVO3 192,5 p.
slapko NÄTTINUTTU - Jonna Rahikainen, AVO- 91 p.

VOI
1. kulnou LET'S DREADNOUGHT FOX - Saija Ristikankare, VOI2 230 p.
2. borcol PERFECT WISH - Taija Kontulainen, VOI3 204,5 p.
3. auskel SPINIFEX KAMI - Maija Rantala, VOI3 200,5 p.
labnou HIETSUN JADE - Noora Nurmi, VOI- 178 p.

ALO-luokka
1. STJARNI ja Tanja Kääriäinen
2. HURAUS HURRIKAANI ja Heli Ollila
3. CAYORA'S CHEERY WANTS A DUCK ja Maija Mäkinen
------------------------------------------------------
AVO-luokka
1. GOLDENCOAT FEEL THE MAGIC ja Milla Riihimäki
2. NO FIELD'S GALWAY GIRL ja Sanna Lassila
------------------------------------------------------
VOI-luokka
1. LET'S DREADNOUGHT FOX ja Saija Ristikankare
2. PERFECT WISH ja Taija Kontulainen
3. SPINIFEX KAMI ja Maija Rantala
------------------------------------------------------
Auran Nuuskujen Haukkulautanen-kiertopalkinnon voittajat 2016 Milla Riihimäki ja Goldencoat Feel The Magic

SYYSMÖLLIT 24.8.2016
TULOKSET


TUOMARI: Katja Honkasalo
Liikkeenohjaaja: Jeanette Wikman

ALO-luokka
1. x-rotu Tirso - Ella Paez 190 p.
2. lyhcol Kicka - Vilma Sjölund 189,5 p.
3. labnou Leia - Matti Kolehmainen 171,5 p.
4. labnou Hilla - Susanna Nyberg-Simola 141,5 p.
5. kesvil Rico - Anne Saren 128,5 p.
6. kulnou Nano - Elina Muuri 103 p.
7. labnou Paroni - Leena Partanen 14 p.

AVO-luokka
1. auskel Mäihä - Saana Mäkelä 289,5 p.
2. auskel Kasku - Mia Tikkanen 266 p. 
3. kulnou Mara - Milla Riihimäki 243 p.
4. kesvil Remu - Anne Saren 189,5 p.
5. mittel Siiri - Anneli Niemi 106 p.

EVL
1. kulnou Sisu - Mira Järvinen 213,5 p.

ALO-luokka
-------------------------------------------
AVO-luokka
-------------------------------------------
Auskel Kasku
-------------------------------------------
Kulnou Sisu
-------------------------------------------

AURAN NUUSKUT RY:N TOKOKOE 5.6.2016

TULOKSET


TUOMARI: Harri Laisi
LIIKKEENOHJAAJA: Marketta Salo

ALO
1. kulnou HIGHHUT'S NEBULOSA - Rea Suominen-Ahti, ALO1 KP 196 p. AN JOUKKUE
2. sakpai JAMOSCH COLT - Satu Pajarinen, ALO1 TK1 KP 186 p.
3. labnou VESIPEDON KIPPARI - Henna Partanen ALO1 TK1 KP 183,5 p. AN JOUKKUE
4. borcol TENDING VARIETY - Olli Hirvonen, ALO1 175,5 p.
5. tandog DOGIWOGIN FT JA'QUEALAH - Sanna Tevaluoto, ALO2 151 p.
6. kulnou SARNELL HEARTBREAKER - Titta Joutsiniemi, ALO3 107 p.

AVO
1. isllam SUNNUSTEINS ÍSLANDSLJÓMI - Tanja Kääriäinen, AVO1 KP 286 p. TKY JOUKKUE
2. auspai HAZELMOOR ZANDA - Laura Kurimo AVO1 256 p.
3. auskel AHMAKULMAN DUSTY SPRINGFIELD - Elina Pietilä, AVO2 255 p.
4. borcol MACCABEE TRYIN' TO BE COOL - Sirkku Kärkkäinen, AVO2 230,5 p.
5. isovil WIROTHI'S UNAFRAID - Åsa Liljeqvist, AVO2 226 p. TKY JOUKKUE
6. valpai RACHEL D' BLANCO PERROPASTOR - Katja Silander AVO3 223,5 p.
7. rottwe HEIZELWOOD KENNA  - Aila Erkkola, AVO3 215,5 p. TKY JOUKKUE
mittel MIKÄLIE WIKILII - Anneli Niemi, AVO- 111 p. AN JOUKKUE

VOI
1. kulnou LET'S DREADNOUGHT FOX - Saija Ristikankare, VOI2 232,5 p.
auspai ZHARMANT'S ACTION MAN - Sanni Murto, VOI- 189 p.
suusna ROBANS BULIGA UTSIJAHURTTA - Sanna Pere, VOI- 185 p.
labnou SHERBERT'S ICE CRYSTAL - Jeanette Wikman, VOI- 165,5 p. AN JOUKKUE
bouvie PEIKKONEVAN ARMI - Raili Kariniemi, VOI- 140 p. TKY JOUKKUE

EVL
1. borcol TENDING ARDENT - Heikki Mäkinen, EVL1 KP 289,5 p.
2. käävil JOINER'S QUALITY DOGWOOD DINJA - Tuija Sere, EVL2 229 p.
3. hovawa CHEFKA'S HE'S SO FINE - Niina Sorvari, EVL3 220,5 p.
4. kulnou GOLDENCOAT FULL FORCE - Mira Järvinen, EVL3 207 p. AN JOUKKUE

Koe oli myös ystävyysottelu Auran Nuuskujen, Turunmaan Kennelyhdistyksen ja Lounais-Suomen Spanielikerhon välillä. 
Ystävyysottelun voitti Auran Nuuskut pistein 814,2, toiseksi tuli Turunmaan Kennelyhdistys pistein 652. Lounais-Suomen Spanielikerho ei osallistunut ystävyysotteluun.

ALO-luokka
1. Rea Suominen-Ahti ja Highhut's Nebulosa
2. Satu Pajarinen ja Jamosch Colt
3. Henna Partanen ja Vesipedon Kippari
------------------------------------------------------
AVO-luokka
1. Tanja Kääriäinen ja Sunnusteins Íslandsljómi
2. Laura Kurimo ja Hazelmoor Zanda
3. Elina Pietilä ja Ahmakulman Dusty Springfield
------------------------------------------------------
VOI-luokka
1. Saija Ristikankare ja Let's Dreadnought Fox
------------------------------------------------------
EVL-luokka
1. Heikki Mäkinen ja Tending Ardent
2. Tuija Sere ja Joiner's Quality Dogwood Dinja
3. Niina Sorvari ja Chefka's He's So Fine
------------------------------------------------------
AN JOUKKUE
Mira Järvinen ja Goldencoat Full Force, Anneli Niemi ja Mikälie Wikilii, Rea Suominen-Ahti ja Highhut's Nebulosa sekä Henna Partanen ja Vesipedon Kippari.
Kuvasta puuttuvat Jeanette Wikman ja Sherbert's Ice Crystal

ESSIN KISAT 18.5.2016


Perinteiset epäviralliset ja leikkimieliset tokokisat, joissa ALO-luokassa jaetaan vuosittain ESSIN POKAALI-kiertopalkinto parhaimman tuloksen saaneelle, ei vielä virallista koeuraa aloittaneelle, Auran Nuuskujen jäsenelle.

ALO-LUOKKA
1. kulnou Hulda - Titta Joutsiniemi 160 p.
2. X-rotu Tirso - Ella Paez Jämsen 157 p.
3. novnou Ropi - Maarit Keronen 154 p.   ESSIN POKAALI
4. labnou Leia - Matti Kolehmainen 148,5 p.
5. labnou Doni - Satu Hara 133,5 p.
6. novnou Ruuti - Sari Talvenheimo 113 p.

MÖLLILUOKKA
1. borcol Rin - Sanna Lipponen 179,5 p.
2. kesvil Rico - Anne Saren 160 p.
3. shelam Mila - Ella Ruuni 156,5 p.
4. X-rotu Nefer - Susanna Jokinen 148,5 p.
5. kulnou Hilma - Siiri Joutsiniemi 146,5 p.

Kuvia: 
https://onedrive.live.com/?cid=e3381acba0f346b7&id=E3381ACBA0F346B7%212745&authkey=%21AL_JSI3H56toE3w

AURAN NUUSKUT RY:N TOKOKOE 5.5.2016

TULOKSET


TUOMARI: Ilkka Sten
LIIKKEENOHJAAJA: Katja Vossi

ALO
1. pitcol NEEDLEROCK KIND OF STAR - Heinonen Jarna ALO1 182p
2. labnou VESIPEDON KIPPARI - Partanen Henna ALO1 176p
3. borcol SIMARO LUVALOT - Nuttunen Tiina ALO1 174p
4. beanou SARNELL HEARTBREAKER - Joutsiniemi Titta ALO1 171p
6. labnou HIGHHUT'S NEBULOSA - Suominen-Ahti Rea ALO1 169p
7. borcol MCSANIKAN FINNISH FLASH - Andersson Agneta ALO2 157p
8. whippe ENCAUTOM'S BIG FEELINGS - Hallikainen Meri ALO2 140p
9. mittel MIKÄLIE WIKILII - Niemi Anneli ALO3 120p

AVO
1. labnou VARJOAHON RULE BRITANNIA - Ristikankare Saija AVO1 276p
2. novnou AINSTAININ BUFFERI TÄYNNÄ - Vilppola Tuija AVO1 275p
3. auskel AHMAKULMAN DUSTY SPRINGFIELD - Pietilä Elina AVO2 248p
4. borcol MACCABEE TRYIN' TO BE COOL - Kärkkäinen Sirkku AVO2 235p 
5. X-rotu OSSI - Ekman Jutta AVO3 215p

VOI
1. sakpai REIKON FÜR UNS - Ollila Heli VOI1 272p
2. belpam NO-HOW EYE OF THE TIGER - Elo Liisa VOI1 273,5p TK3
3. borcol PERFECT WISH - Kontulainen Taija VOI2 224p
4. kulnou KULTATAMMEN ASTRONOMIX - Merisaari Teppo VOI3 220,5p
5. kulnou narttu LET'S DREADNOUGHT FOX - Ristikankare Saija VOI3 202p
6. auspai ZHARMANT'S ACTION MAN - Murto Sanni VOI3 199p  
auskel SPINIFEX KAMI - Rantala Maija VOI- 191,5p

EVL
1. kääpvil JOINER'S QUALITY DOGWOOD DINJA - Sere Tuija EVL2 226,5p
2. borcol SAUNAJAAKON ONE VISION - Ripatti Jenni EVL3 222,5p
kulnou GOLDENCOAT BREATHTAKING - Järvinen Mira EVL- 145p

ALO
Pistelaskuerheen takia kuvassa kolmannella sijalla luokkavoittaja Jarna Heinonen ja Needlerock Kind Of Star,
toisella sijalla kolmanneksi tullut Tiina Nuttunen ja Simaro Luvalot
ja ykköspallilla toiseksi tullut Henna Partanen ja Vesipedon Kippari
Kuva: Marika Suni
------------------------------------------------------
AVO
1. Saija Ristikankare ja Varjoahon Rule Britannia
2. Tuija Vilppola ja Ainstainin Bufferi Täynnä
3. Elina Pietilä ja Ahmakulman Dusty Springfield
Kuva: Marika Suni
------------------------------------------------------
VOI
1. Heli Ollila ja Reikon Für Uns
2. Liisa Elo ja No-How Eye Of The Tiger
3. Taija Kontulainen ja Perfect Wish
Kuva: Marika Suni
------------------------------------------------------
EVL
1. Tuija Sere & Joiner's Quality Dogwood Dinja
2. Jenni Ripatti ja Saunajaakon One Vision
Kuva: Marika Suni
------------------------------------------------------