Tulokset

TULOKSET 2018

 

ESSIN KISAT 2.5.2018


Perinteiset epäviralliset ja leikkimieliset tokokisat, joissa ALO-luokassa jaetaan vuosittain ESSIN POKAALI-kiertopalkinto parhaimman tuloksen saaneelle, ei vielä virallista koeuraa aloittaneelle, Auran Nuuskujen jäsenelle.

 

ALO-LUOKKA
tuomari Maija Rantala, liikkeenohjaaja Seppo Virtanen

  1. Novascotiannoutaja Miilunpolttajan Punatukkainen Tyttö CERA, Ari Alexandersson 180p. ESSIN POKAALI
  2. Labradorinnoutaja Brufinn Ladybird KARMA, Henni Törmänen 179p.
  3. Siläkarvainen noutaja Meidan Moet et Chandon CANDY, Katja Virtanen 139,5p.
  4. Kääpiösnautseri Rantakaupin Päivänsäde WILMA, Liisa Ilmalahti 135p.
  5. Coton de tulear Clark Fionky ze Slunecni ROMEO, Henni Törmänen 134,5p.
  6. Snautseri p&s RETRO, Mailis Laine 129,5p.

 

MÖLLILUOKKA
tuomari Maija Rantala, liikkeenohjaaja Tuija Vilppola

  1. Briardi Ab Imo Pectore Copyright JURRI, Teija Ketola 187,5p.
  2. Shetlanninlammaskoira Meidan Fanny MILA, Ella Ruuni 184p.
  3. Kääpiösnautseri Rantakaupin Öiden Lohtu ALMA, Liisa Ilmalahti 180,5p
  4. Sileäkarvainen noutaja Noanarkin Bison Bonasus PIXEL, Ralf Björklund 170p.
  5. Labradorinnoutaja Upwards Ziva SUMMA, Veera Hermonen 169,5p.
  6. Labradorinnoutaja QELJU, Tilla Hietanen 167p.
  7. Bokseri Wandoris Qvittra BERTTA, Reetta Niinikorpi 166p.
  8. Labradorinnoutaja Strongline’s Free Spirit UNNI, Tilla Hietanen 98,5p.
ALO-luokan palkintojen jako
----------------------------------------------------------------------------
Mölli-luokan palkintojen jako
----------------------------------------------------------------------------
Kuvat Seppo Virtanen

 

TOKOKOE 10.5.2018
Tuomari Ilkka Sten
Liikkeenohjaaja Katja Vossi

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

  1. WOOLLANDIAN AUGUST uros bordercollie, Tiia Grönholm, EVL1 307p. KP
  2. ALL ZET BY ALL MEANS FREYA narttu bordercollie, Marianne Asikainen,EVL1 262,5p.TK4 -> FI TVA
  3. TOIMIVA METKU narttu bordercollie, Elina Saari, EVL2 242p. AN
  4. WELSHRIVERDEE POWER FLIX uros bordercollie, Tarja Melakari, EVL2 239p.
  5. MÄÄTILAN TÄYSIKUU narttu bordercollie, Heikki Mäkinen, EVL2 224p.
  6.  HELMISIMPUKAN KELMI uros sileäkarvainen collie, Katja Honkasalo, EVL3 197,5p. AN



VOITTAJALUOKKA

  1. TAKKUTUKAN PIKKUHUKKA uros mudi, Eeva-Stiina Hatakka, VOI3 197p

OSSI uros, Jutta Ekman, VOI0 190p.
AHMAKULMAN DUSTY SPRINGFIELD narttu australiankelpie, Elina Pietilä, VOI0 147p.
SHERBERT'S ICE CRYSTAL narttu labradorinnoutaja, Jeanette Wikman, VOI0 128p. AN

.

AVOIN LUOKKA

  1. MIDDLE RIVER'S MS SHANNON narttu labradorinnoutaja, Anna Vanha-Perttula, AVO2 248p.
  2. MARQUEE UNUSUALLY HAPPY narttu polski owczarek nizinny, Saara Uljas,AVO2 246,5p.
  3. PEPSTEP STELLA SIRIUS narttu kultainennoutaja, Seppo Virtanen, AVO2 244p.

MIKÄLIE WIKILII narttu saksanpystykorva, mittelspitz, Anneli Niemi, AVO0 134p.


ALOKASLUOKKA
 

  1. PEATDIGGER ZEN BREEZE narttu bordercollie, Katja Ylinen, ALO1 200p. KP
  2. ROCKWEILER'S GIZLA narttu rottweiler, Niina Oksanen, ALO1 190p. KP
  3. PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME narttu bordercollie, Hilkka Leino-Forsman, ALO1 188p. TK1 KP
  4. RIIHISILLAN NOUSUKAUSI uros suomenlapinkoira, Maria Leino, ALO1 182 p. TK1 KP
  5. PEPSTEP CANDY CRASHER narttu kultainennoutaja, Meeri Ginström, ALO1 179p. HAUKKULAUTANEN-voittaja
  6. SARNELL HEARTBREAKER narttu kultainennoutaja, Titta Joutsiniemi, ALO1 178p. TK1
  7. BRUFINN LADYBIRD narttu labradorinnoutaja, Henni Törmänen, ALO1 176p.
  8. PEPSTEP SET IN STONE narttu kultainennoutaja, Seppo Virtanen, ALO1 174p.
  9. BLUE-BEACON CATCHING JOLTEON uros australianpaimenkoira, Sanni Murto, ALO1 172p.
  10. KELMI TÄYDELLISYYS narttu australiankelpie, Pauliina Kaivonen, ALO2 151p
Alokasluokan sijoittuneet
-----------------------------------------
Avoimen luokan sijoittuneet
-----------------------------------------
Voittajaluokan voittaja
-----------------------------------------
Haukkulautasen voittaja
------------------------------------------
Erikoisvoittajaluokan sijoittuneet
-----------------------------------------
---------------------------------------------------

Kuvat Jeanette Wikman

 

TOKOKOE 9.6.2018
Tuomari Ralf Björklund
Liikkeenohjaaja Jeanette Wikman

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

  1. MÄÄTILAN TÄYSIKUU narttu bordercollie, Heikki Mäkinen, EVL2 226,5p.



VOITTAJALUOKKA

  1. TAKKUTUKAN PIKKUHUKKA narttu hollanninpaimenkoira lyhytkarvainen, Anni Roiha, VOI3 215p


AVOIN LUOKKA

  1. MAJIK ACCIDENTAL HERO uros kultainennoutaja, Nina Haanpää, AVO3 218,5p.
  2. METSÄKASTEEN FJÓLA narttu islanninlammaskoira, Salla Väisänen,AVO3 202,5p.


ALOKASLUOKKA

  1. ROCKWEILER'S GIZLA narttu rottweiler, Niina Oksanen, ALO1 185p. KP
  2. PEPSTEP CANDY CRASHER narttu kultainennoutaja, Meeri Ginström, ALO1 170p. 
  3. HUGO uros saksanpaimenkoira, Heidi Holmevaara, ALO1 167,5p.
  4. POMMAC uros labradorinnoutaja, Katja Taskinen, ALO2 152,5p.
  5. PEPSTEP SET IN STONE narttu kultainennoutaja, Seppo Virtanen, ALO2 141p.
  6. RANTAKAUPIN PÄIVÄNSÄDE narttu kääpiösnautseri musta, Liisa Ilmalahti, ALO3 1392p.

MERDICO RETRO uros snautseri, pippuri & suola, Mailis Laine, ALO0 85p.

EVL-koirakko kehässä
VOI-koirakko kehässä
EVL-luokan voittaja
VOI-luokan voittaja
AVO-luokan palkitut
ALO-luokan palkitut
----------------------------------------------------------------------------
Kuvat Janina Alankoja-Kanervala

JUHANNUSMÖLLIT 18.6.2018

Epävirallinen TOKO-koe.

 

EVL-luokka

Tuomari Katja Vossi, liikkeenohjaaja Saara Uljas

  1. bordercollie Määtilan Täysikuu JESSI, Heikki Mäkinen, 275,5p

VOI-luokka

Tuomari Katja Vossi, liikkeenohjaaja Saara Uljas

  1. labradorinnoutaja Sherbert’s Ice Crystal ISA, Jeanette Wikman, 164,5p
  2. mudi Takkutukan Pikkuhukka JEKKU, Eeva-Stiina Hatakka, 132p

AVO-luokka

Tuomari Katja Vossi, liikkeenohjaaja Seppo Virtanen

  1. labradorinnoutaja Hollandroy Look Up Leia LEIA, Matti Kolehmainen, 270,5p
  2. kultainennoutaja Majik Accidental Hero SACCE, Nina Haanpää, 229p
  3. islanninlammaskoira Metsäkasteen Fjóla FJUULA, Salla Väisänen, 195p
  4. mudi Takkutukan Pohjantähti HIPSU, Eeva-Stiina Hatakka, 178,5p

ALO-luokka

Tuomari Katja Vossi, liikkeenohjaaja Tuija Vilppola

  1. kultainennoutaja Refengold’s Björkin Vulnicura ISLA, Anne-Elina Salo, 170p
  2. chesapeakelahdennoutaja Miklaus Arctika AIDA, Elina Koskinen, 153p
  3. mudi Takkutukan Hehku PULLERVO, Eeva-Stiina Hatakka, 32p
EVL-luokan palkittu
VOI-luokan palkitut
AVO-luokan palkitut
ALO-luokan palkitut
----------------------------------------------------------------------------

Kuvat Katja Stoltzenberg

SYYSMÖLLIT 18.6.2018

Epävirallinen TOKO-koe.

Tuomari Jeanette Wikman, liikkeenohjaaja Ralf Björklund

VOI-luokka

  1. kultainennoutaja Goldencoat Feel The Magic MARA, Milla Riihimäki, 163p
  2. australianpaimenkoira No Field's Galway Girl PINJA, Sanna Lassila, 136p

AVO-luokka

  1. labradorinnoutaja Hollandroy Look Up Leia LEIA, Matti Kolehmainen, 243,5p
  2. kultainennoutaja Majik Accidental Hero SACCE, Nina Haanpää, 228,5p
  3. polski owczarek nizinny Marquee Unusually Happy SUSU, Saara Uljas, 208,5p
  4. mittelspitz Huraus Hurrikaani HURRI, Heli Ollila, 192p

Kilpailun ulkopuolisena novascotiannoutaja Höpöhännän Kevät-Into INTO, Anna Simola, 287p

ALO-luokka

  1. berninpaimenkoira Maroussia Violett Rose IRMA, Arma SUlkamo, 176,5p
  2. novascotiannoutaja Nouvei Tinkerbell TAIGA, Tuija Vilppola, 130,5p
  3. beauceron Hit The Girl De La Noe D'orient MINDY, Anna Mäkinen, 120,5p
VOI-luokan palkitut
AVO-luokan palkitut
ALO-luokan palkitut
----------------------------------------------------------------------------

Kuvat Maija Rantala