Tulokset

TULOKSET 2019

 

ESSIN KISAT 15.5.2019


Perinteiset epäviralliset ja leikkimieliset tokokisat, joissa ALO-luokassa jaetaan vuosittain ESSIN POKAALI-kiertopalkinto parhaimman tuloksen saaneelle, ei vielä virallista koeuraa aloittaneelle, Auran Nuuskujen jäsenelle.

 

ALO-LUOKKA
tuomari Seppo Virtanen, liikkeenohjaaja Arma Sulkamo

  1. Novascotiannoutaja Musamäen Punapaju NOOMI, Katja Vossi AN, 185p. ESSIN POKAALI
  2. Bordercollie Saunajaakon Blitzen RIN, Sanna Lipponen AN, 179p.
  3. Keskikok. villakoira Dragonflame's Golden Eye RICO, Anne Sarén AN, 139p.
  4. Jackrussellinterrieri Boldandbrainy Endalòtes Yavanna TÄKY, Aija Mehtälä, 39p.

 

MÖLLILUOKKA
tuomari Seppo Virtanen, liikkeenohjaaja Arma Sulkamo

  1. Saksanpaimenkoira Bea Katrei BEA, Sari Arponen, 179p.
  2. Kääpiövillakoira Wandart Racquel KERTTU, Julia Hartman, 169p.
  3. Labradorinnoutaja Hypnos Tähkän Toivo RUUTI, Renja Raittala AN, 163p.
  4. Labradorinnoutaja Adventurer's Honesty Is The Best Policy ELLI, Tiina Laakso AN, 135p.
ALO-luokan paikalla makaaminen
ALO-luokka: Anne ja Rico
ALO-luokka: Katja ja Noomi
ALO-luokka: Sanna ja Rin
ALO-luokan palkitut
Essin pokaalin voittajat
Mölliluokan paikalla makaaminen
Mölli: Julia ja Kerttu
Mölli: Renja ja Ruuti
Mölli: Sari ja Bea
Mölli: Tiina ja Elli
Mölliluokan palkitut
---------------------------------------------------

Kuvat Anne-Elina Salo

 

TOKOKOE 30.5.2019
Tuomari Ilkka Sten
Liikkeenohjaaja Katja Vossi (EVL, VOI), Elina Saari (AVO, ALO)

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

  1. Dobermanni Red Label’s Sweet Shanelle, Tarja Simos-Grönholm, EVL1 278p
  2. Australiankelpie Cefeus Thyndra II, Tytti Niemelä, EVL1 264p.
  3. Bordercollie Toimiva Metku, Elina Saari AN,  EVL2 233,5p.
  4. Dobermanni Red Label’s Nice Nitza, Tarja Simos-Grönholm, EVL3 215p



VOITTAJALUOKKA

  1. Bordercollie Maccabee Tryin’ To Be Cool, Sirkku Kärkkäinen, VOI2 237p.

Saksanpaimenkoira Cutii, Sari Haikonen, VOI0 188,5p.
Novascotiannoutaja Ainstainin Bufferi Täynnä, Tuija Vilppola AN, VOI0 114p.

.

AVOIN LUOKKA

  1. Kultainennoutaja Refengold’s Björkin Vulnicura, Anne-Elina Salo AN, AVO1 280p. KP KIERTOPALKINTO HAUKKULAUTANEN
  2. Mittelspitz Nugadogin Fammu-Roosa, Mari Vastamäki, AVO1 279p.
  3. Kultainennoutaja Pepstep Stella Sirius, Seppo Virtanen AN, AVO1 265p.
  4. Novascotiannoutaja Nouvei Tinker Bell, Tuija Vilppola AN, AVO2 232,5p.
  5. Islanninlammaskoira Metsäkasteen Fjòla, Salla Väisänen, AVO2 229,5p.
  6. Australianpaimenkoira Drover's Kind Of Mystery, Riitta Nenonen, AVO3 218p.


ALOKASLUOKKA
 

  1. Jackrussellinterrieri Boldandbrainy Molto Giubiloso, Carita Edgren, ALO1 200p. TK1 KP
  2. Novascotiannoutaja Musamäen Punapaju, Katja Vossi AN, ALO1 187,5p. KP
  3. Labradorinnoutaja Hollandroy Look Up Leia, Matti Kolehmainen AN, ALO1 176p.
  4. RIIHISILLAN NOUSUKAUSI uros suomenlapinkoira, Maria Leino, ALO1 182 p. TK1 KP
  5. Berninpaimenkoira Maroussia Violett Rose, Arma Sulkamo AN,  ALO 1 169p.
  6. Keksikokoinen villakoira Dragonflame’s Golden Eye, Anne Sarén AN,  ALO3 124p. 
  7. Bordercollie Maccabee Little Miss Perfect, Sirkku Kärkkäinen, ALO3 122p.
  8. Kääpiövillakoira Wandart Racquel, Julia Hartman, ALO3 122p.

Shetlanninlammaskoira Windydreams Kiss From A Rose, Pirjo Järvilinna, ALO0 55p.